BOMBË: Lukaku largohet nga Interi, por jo nga Serie A

January 31, 2023

Te Inter-i ka shumë që nuk janë të sigurt për qëndrimin e tyre te zikaltrit edhe sezonin e ardhshëm. Së pari Inzaghi, menjëherë pas Romelu Lukaku-t. I rikthyer më pak se një vit pas lamtumirës së tij, sulmuesi belg ka pasur një sezon zhgënjyes deri tani për shkak të problemeve të vazhdueshme fizike. Probleme që […]

Read More

ÇFARË TRADHËTIE: Edin Dzeko transferohet te rivalët e Interit

January 31, 2023

Edin Dzeko largohet nga Interi, por jo nga Serie A. Sulmuesi i Interit, Edin Dzeko po shkëlqen me fanellën e Neroaxurëve këtë sezon duke realizuar 11 gola dhe 5 asistime në 28 ndeshje të luajtura. Dzeko ka kontratë me Interin deri në fund të sezonit dhe sipas raportimeve të fundit rivalët e Neroaxurëve kërkojnë të […]

Read More

E FUNDIT : Për 50 milion euro , Newcastle blen super talentin e Premier League

January 31, 2023

Pas një insistimi të madh dhe shumë bisedimeve, Newcastle ia ka dalë të sigurojnë shërbimet e Anthony Gordon, një lojtar që klubi anglez e ndiqte prej kohësh. LEXO ME SHUME: “Qymyrxhinjtë” arritën akordin me Evertonin për shumën e 50 milionë euro në lidhje me shërbimet e 21-vjeçarit të Anglisë U21 (7 ndeshje dhe 4 gola).Sulmuesi […]

Read More

E PABESUESHME : Real Madrid jep ofertën që nuk refuzohet , 100 milion euro plus mesfushorin për Bellingham

January 31, 2023

Jude Bellingham e ka “nxehur” merkaton e verës edhe pse aktualisht jemi ende në atë të janarit.Për mesfushorin e Borussia Dortmund interesohen klubet më të mëdha europiane me Manchester City dhe Real Madrid që janë deklaruar hapur se do të garojnë deri në fund për shërbimet e 19-vjecarit. LEXO ME SHUME: Madje, spanjollët janë shumë […]

Read More

LAJMË I MADHË : Mauro Icardi rikthehet në Serie A

January 31, 2023

Lajm bombastik, Mauro Icardi rikthehet në Serie A.Sulmuesi argjentinas, Mauro Icardi, e ka gjetur formën e duhur në Turqi me Galatasaray, duke realizuar 6 gola dhe 4 asistime në 10 ndeshje. LEXO ME SHUME: Icardi është i huazuar te Galatasaray, por pas formës së mirë që po tregon nuk duket se do të qëndrojë për […]

Read More

Po shkëlqen këtë sezon: Tommaso Baldanzi transferohet te gjiganti italian

January 25, 2023

Tommaso Baldanzi bën transferimin e karrierës. Empoli ishte surpriza e xhiros së 19-të në Serie A. Skuadra e Paolo Zanettit e mposhti Interin në Meazza me rezultat 0-1. Autor i golit të fitores ishte Tommaso Baldanzi i cili po shkëlqen me Empolin këtë sezon. Baldanzi është mesfushor ofanziv, ndërsa këtë sezon ka luajtur në 11 […]

Read More

Njihet si tifozi më i flaktë i Milanit, Tiziano Crudel nuk mund të përmbahet pas humbjes turpëruese nga Lazio: Turp të keni

January 25, 2023

Një tjetër disfatë për Milanin, që del i mundur nga ndeshja nëOlimpico ndaj Lazios, dhe kthehet në shtëpi me humbje 4-0 në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 19-të të Serisë A. Dy gola kanë ardhur në pjesën e parë, nga Milinkovic- Savic dhe Zaccagni, i treti në pjesën e dytë nga Luis Alberto nga […]

Read More

Messi vendos një kusht për rinovimin , habit sheikët e PSG

January 25, 2023

Merkato e janarit është drejt fundit, ndërsa në shtëpinë e PSG po mendojnë seriozisht për të ardhmen dhe për merkaton e verës.PSG sheh përpara një muaj shumë të rëndësishëm për fatet e sezonit, por edhe për një pjesë të konsiderueshme të skuadrës, duke nisur nga trajneri. Kjo pasi në Paris kërkohet me çdo kusht Champions […]

Read More

“Dhezet” Xavi: Duam të fitojmë La Ligan, Kupën e Mbretit dhe Europa Leaguen

January 25, 2023

Gjatë konferencës për shtyp në prag të ndeshjes së Kupës së Mbretit kundër Real Sociedad, Xavi foli për qëllimet e Barcelonës, e cila nuk dëshiron të ndalet në triumfin e Superkupës. Sipas Xavit, skuadra e tij do të tentojë të fitojë të gjtha kompeticionet në të cilat merr pjesë deri në fund të stinorit. “Jemi […]

Read More

VIDEO: Hyaj i jashtëzakonshëm, ja momenti kur i hoqi golin e sigurt nga këmbët Leaos

January 25, 2023

Disfatë e rëndë për kampionët e Milanit. Pas dy barazimesh radhazi në kampionat, kuqezinjtë e Stefano Piolit, u mposhtën mbrëmjen e sotme nga Lacio në “Olimpico” me rezultatin 4-0, duke u zhytyr në një krizë rezultatesh, teksa kanë humbur ndjeshëm terren me kryesuesit e Napolit që kanë marrë arratinë. Elseid Hysaj po i befason të […]

Read More