Shifrat e ofruara nga PSG që e bën Mbappen të qëndrojë thjeshtë janë çmenduri

May 20, 2022

Saga e së ardhmes së Kylian Mbappe ka dominuar titujt e lajmeve prej disa kohësh, pasi ylli i Paris Saint-Germain ka qenë i lidhur me një transferim si lojtar i lirë në Real Madrid gjatë verës. Marrëveshja aktuale e Mbappes me PSG skadon në fund të sezonit 2021/22 dhe joshja që vinte nga “Santiago Bernabeu” […]

Read More

Punë e kryer! Këtë fanellë do ta vesh Dembele

May 20, 2022

Dembele, duket se do të largohet nga Barcelona e do t”i bashkohet Chelseas. Chelsea, sipas 90min, do të kërkojë të rihapë bisedimet me anësorin e Barcelonës, Ousmane Dembele, sapo të nënshkruhet zyrtarisht një marrje në Stamford Bridge, përcjell ORAinfo. Blutë kanë qenë të lidhur me francezin për disa kohë dhe, pasi të jenë të liruar […]

Read More

E FUNDIT: Lajm shumë i keq për Milanin, edhe pse gjërat dukeshin të përfunduara por…

May 20, 2022

Reuters ka njoftuar se ‘Investcorp’ është tërhequr nga gara për të blerë Milanin, duke lejuar ‘Redbird’ të përfundojë blerjen. Raportet më herët sot detajonin se si firma amerikane e investimeve është e përgatitur të paguajë 1.3 miliardë euro për kuqezinjtë, një shifër që mund të rritet në 1.8 miliardë euro për disa vite. Elliott Management […]

Read More

De Ligt drejt Premier Leagues, dy top klubet angleze interesohen për të

May 20, 2022

Një rinovim i kontratës për Matthijs de Ligt nuk garanton të ardhmen e tij në Torino pasi Liverpool dhe Chelsea mbeten të interesuara për një lëvizje të mundshme. Mbrojtësi holandez 22-vjeçar ka në tavolinë një ofertë për rinovimin e kontratës, një zgjatje edhe për dy vite me të njëjtën pagë që merr aktualisht. Synimi i […]

Read More

E FUNDIT: Lajm shumë i keq për Milanin, edhe pse gjërat dukeshin të përfunduara por…

May 20, 2022

Reuters ka njoftuar se ‘Investcorp’ është tërhequr nga gara për të blerë Milanin, duke lejuar ‘Redbird’ të përfundojë blerjen. Raportet më herët sot detajonin se si firma amerikane e investimeve është e përgatitur të paguajë 1.3 miliardë euro për kuqezinjtë, një shifër që mund të rritet në 1.8 miliardë euro për disa vite. Elliott Management […]

Read More

Jo vetëm Lewandowski, Barcelona kërkon edhe yllin tjetër të Bayernit

May 20, 2022

Me afrimin e merkatos së verës, Barcelona duket se është gjithmonë e më afër Robert Lewandowskit. Megjithatë përveç polakut, klubi katalanas po ndjek me vëmendje një tjetër yll të Bayern Munich dhe ai është Serge Gnabry. Ndërsa po rindërton skuadrën, qëllimi kryesor i Barçës është afrimi i një golashënuesi dhe për këtë, Joan Laporta nuk […]

Read More

VIDEO/ Goli i sezonit, Bekim BALAJ “çmend” tifozët në Turqi

May 20, 2022

Boluspor po luan ndaj Altinordu në Ligën e Parë turke. Pjesa e parë përfundoi 1-0 për Boluspor dhe protagonist absolut ishte Bekim Balaj. Sulmuesi kuqezi tundi rrjetën në minutën e 32’ të takimit nga një super goditje jashtë zone. Gjithçka nisi nga vetë shkodrani në gjysmëfushën e tij. Më pas portieri kundërshtar u gjet i […]

Read More

Broja është i veçantë, zërat e fundit të merkatos vijnë nga Italia dhe Anglia

May 20, 2022

Armando Broja bashkë me Kristjan Asllanin janë shqiptarët më të përfolur në merkaton e futbollit. Për të rinjtë e talentuar ka interesim nga skuadra me shumë emër në skenën europiane. Broja aktualisht luan për Southampton në Angli dhe ka bërë sezon në nivelin e duhur, duke e vendosur veten në qendër të vëmendjes. Huazimi përfundon […]

Read More

Mbappe kryeson, ja 10 lojtarët më të shtrenjtë që janë pa kontratë

May 20, 2022

Merkato e verës parashikohet e nxehtë! Ekipet kanë filluar që tani të përforcojnë skuadrat e tyre dhe ende pa u hapur merkato, kemi pasur një transferim të bujshëm: Erling Haaland te Manchester City! Përveç ekipeve që do të bëjnë negociatat e tyre për të transferuar futbollistë, ka dhe lojtarë që janë pa kontrata këtë verë […]

Read More

‘Dush i ftohtë’ për Juventusin: Morata tek rivalët e Biankonerëve për 30 milionë euro!

May 20, 2022

Massimiliano Allegri pritet që të mbesë pa njërin prej ‘nxënësve’ të vet gjatë kësaj merkatoje verore. Biankonerët priten të jenë shumë aktivë në merkato mirëpo mund të ndodhin edhe disa largime të dhimbshme që drejtuesit e skuadrës nuk i prisnin. Njëri ndër ta pritet të jetë Alvaro Morata, për të cilin Juventus duhet të paguajë […]

Read More