Author: admin

Së paku tri raste kontroverse, Barcelonës nuk i del inati, do të ankohen në UEFA për gjyqtarin e ndeshjes

October 5, 2022

Barcelona do të nisë një ankesë zyrtare në UEFA për shfaqjen e diskutueshme të gjyqtarëve të së martës mbrëma gjatë humbjes së tyre në Ligën e Kampionëve kundër Interit, bëhet e ditur sipas raportimeve në Spanjë. Gjigantët katalanas pësuan humbje 1-0 në “Giuseppe Meazza” në kuadër të Grupit C, duke ia vështirësuar punët vetës për […]

Read More

Nuk po luan te Barcelona: Ansu Fati huazohet në Serie A

October 5, 2022

Lajm bombastik nga Spanja, Ansu Fati te gjiganti italian. Mbrëmë Barcelona u mposht nga Interi me rezultat 1-0, ndërsa Ansu Fati u inkuadrua në lojë në minutën e 63-të. Spanjolli u bë protagonist vetëm katër minuta pas inkuadrimit kur Pedri realizoi gol, por goli u anulua për shkak se Fati e kishte prekur topin me […]

Read More

5 Destinacionet E Mundshme Për Cristiano Ronaldon Në Janar

October 5, 2022

37-vjeçari nuk është aspak i kënaqur me situatën aktuale në United.Sipas The Telegraph, pesë herë fituesi i Topit të Artë do të lejohet të largohet nga Manchester United në janar.  Ronaldo u përpoq të largohej nga Old Trafford në verë, por u prit vetëm me refuzim.Si i tillë, do të jetë mjaft interesante të shihet […]

Read More

Trajneri I Shakhtarit Shpjegon Pse Luka Modric Është Më I Mirë Se Xavi Dhe Iniesta

October 5, 2022

Menaxheri i skuadrës ukrainase Shakhtar Donetsk, Igor Jovicevic, foli për AS dhe shprehu plot lëvdata për Modric.“Atë që po bën Modric, duke luajtur në këtë nivel me moshën e tij dhe në njërin nga klubet më të mira në botë, askush nuk e ka bërë.  As Iniesta dhe as Xavi, për shembull, të cilët shkuan […]

Read More

Pas fitorës së madhe ndaj Barcelonës, kjo është deklarata ‘bombastike’ e Inzaghi

October 5, 2022

Nëntëdhjetë e nëntë minuta lodhje, zemër, vuajtje. Dhe duke kulmuar me një fitore të bujshme dhe shumë të rëndësishme, e cila e çon Interin në vendin e dytë në grupin C të Champions League por mbi të gjitha largon retë e zeza të shumta që ishin dendur mbi kokën e të gjithëve. Ky është komenti […]

Read More

Chelsea – Milan, këto janë disa nga statistikat kryesore para ndeshjes

October 5, 2022

Emocionet e Ligës së Kampionëve vazhdojnë edhe sot. Ndeshje shumë interesante janë në program për ditën e sotme, atje ku mund të detajohen deri diku edhe gjërat në grupe, shkruan GazetaBlic Sport. Ekipe si PSG, Real Madrid, Manchester City, Milan, Chelsea apo Juventus do të zbresin në fushën e lojës për të bërë të kërkuar […]

Read More

Real Madrid – Shakhtar Donetsk, formacionet e mundshme

October 5, 2022

Emocionet e Ligës së Kampionëve vazhdojnë edhe sot.Ndeshje shumë interesante janë në program për ditën e sotme, atje ku mund të detajohen deri diku edhe gjërat në grupe Ekipe si PSG, Real Madrid, Manchester City, Milan, Chelsea apo Juventus do të zbresin në fushën e lojës për të bërë të kërkuar fitoren.Real Madrid do të […]

Read More

“Është skandali më i madh në historinë e Champions-it, që kur funksionon VAR-i”

October 5, 2022

Prestigjiozja sportive spanjolle “Marca” e ka konsideruar skandalin më të madh në historinë e Ligës së Kampionëve që kur është vendosur VAR-i atë që ndodhi mbrëmë në Inter-Barcelona. Ja shkrimi i saj: “Barça dhe Atlético Madrid humbën në një ditë fatale për futbollin spanjoll në Champions League. Rojiblancos nuk morën asnjë “plaçkë” në fushën e […]

Read More

“Dukej qartë, dora e Dumfries nuk ishte e natyrshme”! Specialisti i gjykimit: Barcelona të kërkojë shpjegime, penallti e pastër e mohuar nga slloveni

October 4, 2022

Një rast që shkaktoi shumë polemika ishte ai Dumfries. Lojtari i Interit e kapi topin me dorë në minutat e fundit të takimit, teksa ishte në zonën e zikaltërve, por VAR nuk e gjykoi si 11-metërsh. Ndërkohë për specialistin e gjykimit, Pavel Fernandez, kryesori slloven ka dëmtuar qartë Barcelonën. “Lojtari i Interit zgjati krahun në […]

Read More

“Shpërthen” Sergio Roberto: Nuk e kuptoj, nuk i dinë rregullat apo çfarë?

October 4, 2022

Sergio Roberto ka shpërthyer pas ndeshjes, duke aluduar në gabimin e gjyqtarit në rastin e penalltisë dhe golit të anuluar. Inter ka mposhtur Barcelonën 1:0 dhe ka marrë tre pikë të mëdha në Champions League, për të vazhduar shpresën për kalimin tutje, Pas ndeshjes, Roberto tha se Barcelona do ta fitojë ndeshjen në javën e […]

Read More