Te ROMA “harrojnë” të preferuarin e Jose Mourinhos, INTER vihet në lëvizje

May 20, 2022

Henrikh Mkhitaryan është në radarin e Interit për merkaton e verës. 33-vjeçarit i përfundon kontrata me Romën në përfundim të sezonit dhe ende nuk ka asnjë zhvillim për të rinovuar. Siç bën me dije “Calciomercato” ekziston mundësia që ai të largohet në periudhën e hyrje-daljeve duke mos pritur ofertën e drejtuesve. Edhe pse lojtari ka […]

Read More

Juventus vendos përfundimisht për De Ligt, ulet ndjeshëm klauzola në kontratë

May 20, 2022

Klubi i Juventusit është në mes të një revolucioni total. Pas dy sezonesh jo shumë të mira, drejtuesit e bardhezinjve kanë vendosur të ndryshojnë shumë gjëra në ekip. Chiellini, Dybala dhe Bernadeschi janë larguar, pasi drejtuesit nuk u kanë rinovuar kontratën. Gjithashtu, “Zonja e Vjetër” duket shumë pranë firmave me agjentët e lirë, si Perisic, […]

Read More

E bujshme: Investcorp tërhiqet nga blerja e Milanit, zbulohet motivi…

May 20, 2022

Lajm i bujshëm, Investcorp do ta blejë Milanin. Blerja e Milanit nga fondi i Bahreinit, Investcorp është tema kryesore në mediat sportive javët e fundit. Kur dukej se gjithçka është e kryer dhe se marrëveshja do të zyrtarizohej pas përfundimit të sezonit, drejtuesi i Investcorp ka Rishi Kapoor ka thyer heshtjen duke mohuar zërat për […]

Read More

Ndarja është e dhimbshme, trajneri i Southampton dhe Broja ndahen pa “folur” me njëri-tjetrin

May 20, 2022

Fillimi dhe fundi i një dashurie të dhimbshme! Marrëdhënia mes Hasenhutl dhe Armando Brojës ka pasur jo pak luhatje drastike. Trajneri i Southampton aplikoi “shkollën e vjetër” ndaj sulmuesit shqiptar. Nëse trajnerët mbrojnë sulmuesit e tyre edhe në kohën më të vështirë, siç ndodhi edhe me Tuchel në rastin e Lukakut, lojtari i Shqipërisë nuk […]

Read More

Po “çmend” Milanin dhe Interin, Asllani merr vlerësimin e radhës: Nuk e prisja…

May 20, 2022

Mesfushori shqiptar, Kristjan Asllani, është në qendër të vëmendjes së mediave në Itali, pasi performancat e tij me ekipin e Empolit, kanë qenë të shkëlqyera. Vetëm 20 vjeç, Asllani ka treguar pjekuri dhe cilësi shumë të mira në mesfushë, gjë që i kanë dhënë dhe çmimin e lojtarit më të mirë të sezonit tek Empoli. […]

Read More

Pasuesi i Pogba? Manchester United e gjen në Serie A, por duhen 120 milionë euro

May 20, 2022

Manchester United është i interesuar për mesfushorin e Lazios, Sergej Milinkovic-Savic dhe shpreson të sigurojë një marrëveshje këtë verë, sipas raportimeve më të fundit nga Italia. Siç shkruan Calciomercato, trajneri i ardhshëm i Manchester United, Erik ten Hag, kërkon medoemos të shtojë serbin në mesfushën e tij përpara sezonit të tij të parë në krye […]

Read More

Mbappe i kërkon Real Madridit të nënshkruajë me kolegun e tij në Paris

May 20, 2022

Ëndrra e të dy miqve është të takohen sërish në një afat të shkurtër në Bernabéu. Achraf Hakimi do të jetë i pari që do të ‘zijë’ largimin e Kylian Mbappé nëse ai përfundon të nënshkruajë për bardhezinjtë brenda pak ditësh. Marokeni është bërë vëllai i 23-vjeçarit për Parisin dhe dëshira më e madhe e […]

Read More

Arabët e Milanit po e transferojnë sulmuesin më të kërkuar në Evropë

May 19, 2022

Investcorp janë ende optimistë për përfundimin e blerjes së AC Milan në javët e ardhshme dhe ata tashmë kanë një objektiv në mendje, pretendon një raport. Raportet e përhapura kanë pohuar se fondi me bazë në Bahrein po udhëheq garën për të blerë Milanin nga Elliott Management, megjithëse ata kanë konkurrencë në formën e fondit […]

Read More

Lewandowski pranë Barcelonës – kështu do dukej formacioni i Xavit me transferimin e polakut

May 19, 2022

Javier Miguel zbulon ekskluzivisht sot në AS listën e futbollistëve që trajneri Xavi pritet t’i ketë në formacion për verën. 9 pritet t’i besohet Lewandowskit i cili ka shprehu dëshirën për t’ju bashkuar Barcelonës. Në videon më poshtë do të gjeni formacionin e plotë.

Read More

Milan apo Inter, Belotti vendosë për të ardhmen

May 19, 2022

Trajneri i Torinos, Ivan Juric, ka thënë se Andrea Belotti do të marrë një vendim për të ardhmen e tij gjatë 48 orëve të ardhshme, pasi sezoni i tyre të përfundojë. Është përfolur që sulmuesi i Italisë të largohet nga Torino, që prej sezonit 2016-17, ku ai shënoi 26 gola në Serie A. Megjithatë, ai […]

Read More