Day: January 23, 2023

Inter – Empoli | NDIQENI KETU.

January 23, 2023

Futboll – Arena vjen me një super mundësi për të gjithë të apasionuarit e futbollit , duke i transmetuar online të gjitha ndeshjet në Faqen Tone zyrtar të Futboll – Arena-së Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte dhe shiko ndeshjen ↓↓ LINKU KRYESOR – SHIKO KETU NDESHJEN. LINKU KRYESOR – SHIKO KETU NDESHJEN. LINKU KRYESOR – SHIKO […]

Read More

BOMBË: Mauro Icardi rikthehet në Serie A

January 23, 2023

Lajm bombastik, Mauro Icardi rikthehet në Serie A. Sulmuesi argjentinas, Mauro Icardi, e ka gjetur formën e duhur në Turqi me Galatasaray, duke realizuar 6 gola dhe 4 asistime në 10 ndeshje. Icardi është i huazuar te Galatasaray, por pas formës së mirë që po tregon nuk duket se do të qëndrojë për shumë gjatë […]

Read More

Bomba e janarit: Ziyech në Serie A, por jo te Milani

January 23, 2023

Lajm i bujshëm nga Anglia, Hakim Ziyech transferohet në Serie A. Sulmuesi maroken, Hakim Ziyech do të largohet nga Chelsea gjatë këtij afati kalimtar, pas paraqitjeve të shkëlqyeshme me Marokun në Botëror. Ziyech ishte njëri nga lojtarët kyç në suksesin e Marokut në këtë Botëror dhe interesimi për shërbimet e tij sa vjen e rritet. […]

Read More

Zbulohen detajet: Milani po përgatit ofertën për transferimin e Zaniolos

January 23, 2023

Milani po përgatit ofertën për transferimin e Zaniolos, zbulohen detajet. Milani raportohet se është gati t’i propozojë një ofertë konkrete Romës për Nicolo Zaniolon. Sulmuesi italian, i cili ka edhe 18 muaj të mbetur në kontratën e tij me romakët, e ka bërë të qartë se dëshiron të largohet nga klubi këtë muaj, pasi është […]

Read More

KAOS NË SERIE A: Pas Juventusit, një tjetër gjigant italian dënohet me heqje pikësh

January 23, 2023

Nuk mbaron me Juventusin, një tjetër gjigant italian rrezikon dënimin nga prokuroria.  Juventusi është dënuar sërish nga Gjykata e Federatës Italiane të Futbollit për mashtrim me plusvalencat. Dënimi parasheh zbritjen e 15 pikëve nga renditja e Serie A për bardhezinjtë, nga 9 që kishte kërkuar prokurori i çështjes.Por mediat italiane, kanë lëshuar një lajm bombastik […]

Read More

Zaniolo drejt largimit: Roma transferon yllin 40 milionësh

January 23, 2023

Zaniolo bën gati valixhet, Roma ka gjetur zëvendësuesin në Premier League. Sulmuesi i Romës, Nicolo Zaniolo është njëri nga lojtarët më të përfolur në media ditët e fundit. Zaniolo dëshiron largimin nga Roma gjatë këtij afati kalimtar dhe disa skuadra kanë shfaqur interesim për shërbimet e tij. Giallorosët pritet të arkëtojnë 35-40 milionë euro nga […]

Read More

Lautaro largohet për €100m: Marotta ka gjetur zëvendësuesin për €15m

January 23, 2023

Një tjetër kryevepër nga Marotta. Sulmuesi i Interit, Lautaro Martinez, e ka nisur vitin 2023 me një super formë duke realizuar 4 gola në 5 ndeshje të luajtura. Falë paraqitjeve të mira, vlera e Lautaros në treg është përsëri 100 milionë euro dhe nuk përjashtohet mundësia që Inter ta sakrifikojë argjentinasin në merkaton e verës. […]

Read More

Al Nassr sqaron gjithçka rreth lajmeve për kontratën e Ronaldos

January 23, 2023

Klubi nga Arabia Saduite, Al Nassr ka mohuar të gjitha lajmet e rreme për përfshirjen e Cristiano Ronaldos për Kupën e Botës të vitit 2030.  Sulmuesi portugez befasoi të gjithë javën e kaluar duke nënshkruar kontratë dyvjeçare me klubin saudit, Al Nassr, pasi të gjithë prisnin që Ronaldo të vazhdonte karrierën në Evropë.Megjithatë, fitimet marramendëse […]

Read More