Day: October 5, 2022

ZYRTARE: Pas ndeshjes me Interin, Xavi merr edhe një lajm shumë të keq

October 5, 2022

Shqetësimet për lëndimet vazhdojnë të rriten për Barcelonën pasi klubi ka konfirmuar se Franck Kessie është lojtari i fundit që do të vendoset në listën e lojtarëve të lënduar Sipas deklaratës zyrtare të lëshuar nga klubi, mesfushori i bregut të Fildishtë po vuan nga një tendosje në kofshën e djathtë dhe aktualisht është jashtë. “Lojtari […]

Read More

Bombë: Rabiot transferohet te rivalët e Juventusit

October 5, 2022

Lajm bombastik, Rabiot largohet nga Juventusi, por jo nga Serie A. Mesfushori francez, Adrien Rabiot bëri bujë të madhe kur vendosi që ti bashkohet Juventusit me parametra zero. Rabiot u transferua te Juventusi në vitin 2019 nga PSG, por asnjëherë nuk arriti që të lërë gjurmë me Biankonerët. Francezit i skadon kontrata me Juventusin në […]

Read More

Marrëveshja është arritur: Aouar transferohet në Serie A, por jo te Juventusi

October 5, 2022

Lajm i bujshëm nga Italia, Houssem Aouar në Serie A.  Mesfushori francez, Houssem Aouar pritet të largohet nga Lyoni në fund të sezonit pasiqë i skadon kontrata. Aouar nuk dëshiron ta rinovojë kontratën dhe në verë do të jetë futbollist i lirë, ndërsa karrierën pritet ta vazhdojë në Serie A. Francezi ka qenë i lidhur […]

Read More

Së paku tri raste kontroverse, Barcelonës nuk i del inati, do të ankohen në UEFA për gjyqtarin e ndeshjes

October 5, 2022

Barcelona do të nisë një ankesë zyrtare në UEFA për shfaqjen e diskutueshme të gjyqtarëve të së martës mbrëma gjatë humbjes së tyre në Ligën e Kampionëve kundër Interit, bëhet e ditur sipas raportimeve në Spanjë.  Gjigantët katalanas pësuan humbje 1-0 në “Giuseppe Meazza” në kuadër të Grupit C, duke ia vështirësuar punët vetës për […]

Read More

Tashmë ka një version se përse Barcelonës nuk iu dha penalltia për lojën me dorë nga Dumfries

October 5, 2022

Barcelona mbeti e frustruar pas humbjes 1-0 në Ligën e Kampionëve ndaj Interit, duke besuar se duhej të ishte akorduar një penallti pas një loje të dukshme me dorë nga Denzel Dumfries. Ndeshja mes Nerazzurrëve dhe Blaugranëve ishte e mbushur me dramë mbrëmë, me të dyja skuadrat të frustruara në gjyqtarin Slavko Vincic në pika […]

Read More

VIDEO/ Shumë ndryshe nga Southampton dhe Shqipëria, hapësira boshe para dhe Armando Broja kërkon pasimin me shokun e ekipit

October 5, 2022

Armando Broja po aktivizohet thuajse në çdo ndeshje te Chelsea, duke marrë 15 minutat e fundit të takimit. Sigurisht që mungesa e golave të shënuara ka lënë gjurmë te ky futbollist dhe kjo u pa qartë me Shqipërinë, nuk është po aq fenomal sa më herët për nuhatjen me portën kundërshtare. Por edhe në ato […]

Read More

(VIDEO) Leoo Messiii shenon eurogol te çmendur kunder Benfices

October 5, 2022

(VIDEO) Leoo Messiii shenon eurogol te çmendur kunder Benfices LIONEL MESSI WHAT A GOOALLL pic.twitter.com/tEU1tGvf8G — TM (@TotalLeoMessi) October 5, 2022

Read More

(VIDEO) Super gol nga Rodrygo, Real Madrid në avantazh ndaj Shakhtar

October 5, 2022

Real Madrid ka shënuar golin e parë ndaj Shakhtar Donetsk.Golin e parë në këtë duel e ka shënuar Rodrygo, përcjell GazetaBlic Sport. Rodrygo ka shënuar pas 13 minutave lojë. Rezultati aktual i takimit është 1-0. Ja goli Le but de Rodrygo : pic.twitter.com/5J47pa8vbj — X. (@XEYOH_) October 5, 2022

Read More

(VIDEO) Haaland i pandalshëm, shënon edhe në Champions League

October 5, 2022

Skuadra e Manchester Cityt ka kaluar në avantazh ndaj Copenhagen. Golin e parë në këtë takim e ka shënuar Erling Haaland. Haaland ka shënuar pas 7 minutave lojë – pas asistimit të Cancelos. Rezultati aktual i takimit është 1-0. Ja goli VIDEO

Read More

Juventus dhe Maccabi Haifa – Drejtpërdrejt LIVE.

October 5, 2022

Skuadra e Juventusit sonte takohet me Maccabit Haifa. Juventus dhe Maccabi Haifa takohen me fillim nga ora 21:00 në kuadër të xhiros së tretë të fazës së grupeve të Champions League Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte dhe shiko ndeshjen ↓↓ LINKU KRYESOR – SHIKO KETU NDESHJEN. LINKU KRYESOR – SHIKO KETU NDESHJEN. LINKU KRYESOR – SHIKO […]

Read More