Day: August 17, 2022

Dy palë luftojnë e treta fiton: Juventus ia rrëmben Milanit dhe Interit objektivin në merkato

August 17, 2022

Arrivabene mposht Marottan dhe Maldinin!   Juventus, Milan dhe Inter përveç duelit në fushë, duelojnë shpeshherë edhe në merkato. Biankonerët kanë bërë një merkato të shkëlqyeshme duke siguruar shërbimet e Paul Pogba, Angel Di Maria, Gleison Bremer dhe Filip Kostic. Zonja e Vjetër është shumë pranë transferimit të Memphis Depay, ndërsa sipas raportimeve të fundit […]

Read More

U kry, këtë fanellë do ta vesh Zaniolo këtë sezon

August 17, 2022

Sipas La Gazzetta dello Sport, Roma dhe Nicolò Zaniolo kanë marrë vendimin të refuzojnë të gjitha ofertat këtë verë, përfshirë Tottenhamin dhe të diskutojnë një kontratë të re nga shtatori. 23-vjeçari italian është nën kontratë deri në qershor 2024 dhe kishte pasur disa tensione brenda klubit për zgjatjen e mundshme. Është raportuar nga burime të […]

Read More

Casemiro – Manchester United, lajm i fundit nga Anglia

August 17, 2022

Casemiro po e shqyrton ofertën e Manchester Unitedit Pasi interesimi i Manchester United për Casemiro u raportua të martën, është e qartë se ai do të largohet nga Real Madrid vetëm nëse klubi dhe lojtari janë të bindur se është vendimi më i mirë për të dyja palët. Ka shumë para të përfshira dhe tani […]

Read More

Do yllin e Real Madrid, e mbulon me flori! Reali lëkundet tani…

August 17, 2022

Manchester United është lidhur me një mori të talenteve më të mirë të Evropës ditët e fundit mes fillimit të tyre katastrofik në sezonin 2022-23 në Premier League. Me një nevojë të qartë në pothuajse çdo nivel të fushës, thashethemet e transferimeve që përfshijnë Manchester United nuk kanë mbaruar. Thashethemet e fundit e lidhin klubin […]

Read More

“Mbylle gojën”! Po fliste gjatë gjithë kohës, Jordi Alba dhe Sergi Roberto i drejtohen mbrojtësit të Shqipërisë

August 17, 2022

Ivan Balliu e nisi në mënyrën më të mirë të mundshme sezonin e ri në La Liga. Mbrojtësi shqiptar është i paprekshëm te Vallecano, ndërsa shkëlqeu në barazimin pa gola që do të vinte në Camp Nou me Barcelonën. Diskutime të shumta kishte mes Balliut dhe Sergio Busquets pak para nisjes së pjesës së dytë, […]

Read More

Zhvllim i papritur në Londër! Broja ka dy ditë që nuk stërvitet më te Chelsea

August 17, 2022

Pas ndeshjes kundër Totenhemit, Armando Broja nuk është stërvitur më me grupin e plotë te Chelsea. Sulmuesi shqiptar ka dy ditë që nuk ndodhet me pjesën tjetër të grupit për t’u përgatitur sa i përket ndeshjes së radhës, atë me Leeds. Sulmuesi kuqezi, Armando Broja, nuk është përdorur në asnjë ndeshje tjetër të grupmoshave të […]

Read More

Gjiganti turk e dëshiron Hazardin me çdo kusht në skuadër

August 17, 2022

Eden Hazard vazhdon të marrë oferta, pavarësisht se nuk ka kaluar në formën e tij më të mirë. Belgu mund të jetë transferi i ri i Galatasarayt. Galatasaray mund të jetë i gatshëm të nënshkruajë me Hazard. Klubi turk tashmë ka nënshkruar me Mertens dhe Torreira në këtë merkato, por ata duket se janë të […]

Read More

Lewandowski zgjodhi katër lojtarët e tij të preferuar – ai befasoi të gjithë me zgjedhjen e portierit

August 17, 2022

Robert Lewandowski u largua nga Bayern Munich pas tetë vitesh dhe u transferua te Barcelona. Ai bëri debutimin e tij për klubin e ri fundjavën e kaluar në një barazim 0-0 kundër Rayo Vallecano në “Spotify Camp Nou”. Këto ditë, Barcelona publikoi një video në të cilën qendërsulmuesi polak zgjedh katër lojtarët e tij të […]

Read More

Si e humbi Milani Renato Sanches-in për faj të Elliottt

August 17, 2022

Paolo Maldini për muaj të tërë për ta transferuar Renato Sanchesin te Milani, por në fund gjithçka dështoi për faj të Elliott. Milani negocioi për gjashtë muaj transferimin e Renato Sanches në San Siro, por mesfushori portugez përfundoi te PSG. Një vendim aspak surprizë duke pasur parasysh faktin se Parisienët i ofruan kontratë prej 6 […]

Read More

Marcelo afër vendimit të dhimbshëm

August 17, 2022

Marcelo po e mendon pensionimin nga futbolli. Mbrojtësi anësor, Marcelo, është duke e menduar pensionimin nga futbolli. Lojtari është larguar nga Real Madridi me parametra zero, por akoma nuk ka gjetur skuadër, transmeton lajmi. Sipas asaj që raporton Marca, me shumë gjasë braziliani nuk do të vijojë së luajturi, duke u dorëhequr nga sporti të […]

Read More