Day: July 6, 2022

Agjenti i tij zbret në aeroportin Malpensa, ylli i Serie A shumë afër Interit!

July 6, 2022

Inter është shumë pranë arritjes së njërit prej objektivëve më të rëndësishëm për këtë merkato. Mësohet se agjenti i Gleison Bremer, Andersinho Marques është në aeroportin e Milanos, Malpensa. Ky zbarkim i tij ka ndodhur në një periudhë kur thashethemet për transferimin e Bremer tek Inter po vijnë çdo ditë e duke u rritur. Braziliani […]

Read More

Transferimi afër: Bayern gati 100 milionë euro për yllin e Serie A!

July 6, 2022

Bayern Munich është pranë arritjes ndoshta edhe transferimit më të shtrenjtë të kësaj merkatoje verore. Fjala është për Matthijs de Ligt të Juventusit i cili ka paralajmëruar largimin javëve të ardhshme. Për 22 vjeçarin interesim ka shfaqur Chelsea e cila ka ofruar 70 milionë euro me një bonus prej 10 milionë eurosh por këtë ofertë […]

Read More

Super-lojtari i thotë “PO” Milanit

July 6, 2022

AC Milan është i vendosur të nënshkruajë Charles De Ketelaere nga Club Brugge, pavarësisht se e pa një ofertë hapëse të refuzuar. Milan bëri një ndryshim të rëndësishëm në strategji këtë verë kur vendosi të tërhiqte prizën nga transferimi i Sven Botman. Për shkak të buxhetit të kufizuar, kuqezinjtë kanë vendosur të mos shpenzojnë një […]

Read More

Befasi, ja ku mund të përfundojë Lingard

July 6, 2022

Jesse Lingard do të udhëtojë në SHBA për të zhvilluar diskutime me shumë klube të MLS-së rreth mundësisë së ardhjes në ligë, raporton ESPN. Ish-mesfushori i Manchester United është një agjent i lirë dhe ka tërhequr interes nga West Ham dhe Everton, përcjell ORAinfo. Megjithatë, ai është gjithashtu subjekt i interesit nga MLS në ato […]

Read More

Punë e kryer! Për këtë skuadër do të luajë Gavi

July 6, 2022

Barcelona, është e bindur se Gavi do të nënshkruajë një kontratë të re, ka thënë drejtori sportiv Mateu Alemany. Kontrata aktuale e Gavi është deri në verën e vitit 2023 dhe skuadra e Camp Nou ka qenë në bisedime për ta lidhur atë me një marrëveshje afatgjatë për disa kohë, përcjell ORAinfo. 17-vjeçari është një […]

Read More

Milan po “çmendet” pas këtij lojtari

July 6, 2022

AC Milan, po vlerëson një tjetër mesfushor portugez përveç Sanches. Maldini është i impresionuar nga asi i Sportingut, Matheus Nunes, përcjell ORAinfo. AC Milan vazhdon kërkimin e tyre për një mesfushor box-to-box. Renato Sanches mbetet prioriteti, por mesfushori portugez duket i tunduar t’i bashkohet ish-trajnerit të tij Christophe Galtier në Paris Saint-Germain. Gjigantët francezë po […]

Read More

Adriano GALLIANI “i vë syrin” sulmuesit të Inter, gati transferimi te Monza

July 6, 2022

Edin Dzeko, tregon Tuttosport nga Italia, shihet si objektivi i radhës për sulmin e Monzas. Është vetë Adriano Galliani që po studion situatën, teksa Dzeko mund të quhet i larguar nga zikaltërit. Shkak për largimin e tij bëhen dhe hapësirat e pakëta që i kanë mbetur, pas nënshkrimit të Lukakut. E ardhmja e lojtarit mbetet […]

Read More

Sjellja e Kessié në prezantimin me Barcelonën krijon siklet: “A u zgjua tani?” (PAMJET)

July 6, 2022

‘Forca e qetë’ e Franck Kessié i mahnit tifozët e Barcelonës. Në ditën e prezantimit zyrtar me fanellën e blaugranës, gjëja e parë që i bie në sy te ish-lojtari i Milanit është qasja që ka ndaj situatës. Përpara mediave dhe fansave ai duhet të jetë entuziast, euforik, i gatshëm për t’u dukur, i zoti […]

Read More

Shkëmbim spektakolar: Ylli i Milanit në Iduna Park, ndërsa ylli i Dortmundit në San Siro

July 6, 2022

Milan dhe Borussia Dortmund kanë gati shkëmbimin e merkatos së verës. Milan ka zyrtarizuar transferimin e Divock Origit, ndërsa ditët në vijim Rosonerët pritet të kryejnë goditje tjera për sezonin e ardhshëm. Drejtuesit synojnë transferimin e një qendërmbrojtësi, një mesfushori dhe një sulmues për krahun e djathtë. Sa i përket vijës së mbrojtjes, emri i […]

Read More

Ja kur Di Maria dhe Pogba nënshkruajnë për Juventusin

July 6, 2022

Juventusi, do të kompletojë dyshen, Angel Di Maria dhe Paul Pogba këtë javë, me dyshen e yjeve të gatshëm të shkojnë në Torino në ditët në vijim për të mbyllur transferimet e tyre në Allianz Stadium, kupton GOAL. Bardhezinjtë do të mirëpresin me padurim sulmuesin argjentinas dhe mesfushorin e Francës në një palë lëvizje të […]

Read More