Day: May 20, 2022

Fillon epoka RedBird: Milan transferon dy yjet e PSG

May 20, 2022

RedBird hap thesin, Milan transferon dyshen e PSG! Fondi amerikan RedBird është pranë blerjes së Milanit nga Elliott për 1.3 miliardë euro. Edhe pse Invesctorp ishte pranë blerjes së Rosonerëve, RedBird ka arritur të bind Elliott duke ofruar më tepër para. Me ardhjen e RedBird në krye, te Milani pritet një revolucion në verë dhe […]

Read More

Lajm “bombë”, Milan po e blenë sulmuesin e Juventusin

May 20, 2022

Milani është i tunduar nga ideja për të bërë një lëvizje për Alvaro Morata, i cili duhet të largohet nga Juventusi pasi të përfundojë huazimi i tij atje, pretendon një raport. Sipas PianetaMilan, Juventusi do të duhet të paguajë 35 milionë euro për të nënshkruar përgjithmonë Morata nga Atletico Madrid këtë verë, përcjell ORAinfo. Marrëveshja […]

Read More

Me këtë treshe sulmuese, Xavi synon ta rikthejë Barcelonën e frikshme

May 20, 2022

Robert Lewandowski i Bayern Munich dhe Raphinha i Leeds United janë të kërkuar nga trajneri i Barcelonës, Xavi për të formuar vijën e tij të re të frontit, raporton Mundo Deportivo. Xavi thuhet se po planifikon një “treshe” të re sulmuese me Lewandowski, Raphinha dhe yllin e Barçës, Ansu Fati, përcjell ORAinfo. Me Lionel Messin, […]

Read More

Shifrat e ofruara nga PSG që e bën Mbappen të qëndrojë thjeshtë janë çmenduri

May 20, 2022

Saga e së ardhmes së Kylian Mbappe ka dominuar titujt e lajmeve prej disa kohësh, pasi ylli i Paris Saint-Germain ka qenë i lidhur me një transferim si lojtar i lirë në Real Madrid gjatë verës. Marrëveshja aktuale e Mbappes me PSG skadon në fund të sezonit 2021/22 dhe joshja që vinte nga “Santiago Bernabeu” […]

Read More

Punë e kryer! Këtë fanellë do ta vesh Dembele

May 20, 2022

Dembele, duket se do të largohet nga Barcelona e do t”i bashkohet Chelseas. Chelsea, sipas 90min, do të kërkojë të rihapë bisedimet me anësorin e Barcelonës, Ousmane Dembele, sapo të nënshkruhet zyrtarisht një marrje në Stamford Bridge, përcjell ORAinfo. Blutë kanë qenë të lidhur me francezin për disa kohë dhe, pasi të jenë të liruar […]

Read More

E FUNDIT: Lajm shumë i keq për Milanin, edhe pse gjërat dukeshin të përfunduara por…

May 20, 2022

Reuters ka njoftuar se ‘Investcorp’ është tërhequr nga gara për të blerë Milanin, duke lejuar ‘Redbird’ të përfundojë blerjen. Raportet më herët sot detajonin se si firma amerikane e investimeve është e përgatitur të paguajë 1.3 miliardë euro për kuqezinjtë, një shifër që mund të rritet në 1.8 miliardë euro për disa vite. Elliott Management […]

Read More

De Ligt drejt Premier Leagues, dy top klubet angleze interesohen për të

May 20, 2022

Një rinovim i kontratës për Matthijs de Ligt nuk garanton të ardhmen e tij në Torino pasi Liverpool dhe Chelsea mbeten të interesuara për një lëvizje të mundshme. Mbrojtësi holandez 22-vjeçar ka në tavolinë një ofertë për rinovimin e kontratës, një zgjatje edhe për dy vite me të njëjtën pagë që merr aktualisht. Synimi i […]

Read More

E FUNDIT: Lajm shumë i keq për Milanin, edhe pse gjërat dukeshin të përfunduara por…

May 20, 2022

Reuters ka njoftuar se ‘Investcorp’ është tërhequr nga gara për të blerë Milanin, duke lejuar ‘Redbird’ të përfundojë blerjen. Raportet më herët sot detajonin se si firma amerikane e investimeve është e përgatitur të paguajë 1.3 miliardë euro për kuqezinjtë, një shifër që mund të rritet në 1.8 miliardë euro për disa vite. Elliott Management […]

Read More

Jo vetëm Lewandowski, Barcelona kërkon edhe yllin tjetër të Bayernit

May 20, 2022

Me afrimin e merkatos së verës, Barcelona duket se është gjithmonë e më afër Robert Lewandowskit. Megjithatë përveç polakut, klubi katalanas po ndjek me vëmendje një tjetër yll të Bayern Munich dhe ai është Serge Gnabry. Ndërsa po rindërton skuadrën, qëllimi kryesor i Barçës është afrimi i një golashënuesi dhe për këtë, Joan Laporta nuk […]

Read More

VIDEO/ Goli i sezonit, Bekim BALAJ “çmend” tifozët në Turqi

May 20, 2022

Boluspor po luan ndaj Altinordu në Ligën e Parë turke. Pjesa e parë përfundoi 1-0 për Boluspor dhe protagonist absolut ishte Bekim Balaj. Sulmuesi kuqezi tundi rrjetën në minutën e 32’ të takimit nga një super goditje jashtë zone. Gjithçka nisi nga vetë shkodrani në gjysmëfushën e tij. Më pas portieri kundërshtar u gjet i […]

Read More