Day: May 13, 2022

Nuk po ambientohet te Barcelona: Ferran Torres transferohet në Serie A!

May 13, 2022

Lajm i bujshëm nga Spanja, Ferran Torres drejt Italisë! Sulmuesi spanjoll, Ferran Torres mund të largohet nga Barcelona pas vetëm gjashtë muajve në Camp Nou, sipas raportimeve të fundit nga mediat spanjolle. Barcelona e bleu Torresin në janar nga Manchester City për 55 milionë euro, por 21-vjeçari nuk ka arritur ende ta gjejë formën e […]

Read More

Lukaku shpërthen keq me agjentin e tij, kjo është arsyeja

May 13, 2022

Romelu Lukaku, ka kritikuar komentet e agjentit të tij në lidhje me të ardhmen e tij te Chelsea. Në një intervistë dhënë për një gazetë italiane, Federico Pastorello tha se situata e 29-vjeçarit në Stamford Bridge do të duhet të “vlerësohet me kujdes” në fund të sezonit, përcjell ORAinfo. Komentet e Pastorellos ishin në lidhje […]

Read More

Përfundon gjithçka, Mbappe te Real Madrid!!

May 13, 2022

Real Madrid, thuhet se është gjithnjë e më i sigurt për të siguruar nënshkrimin e sulmuesit të Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe këtë verë. Reprezentuesi francez tani ka vetëm gjashtë javë të mbetura në kontratën e tij, duke e bërë të mundshme që ai të largohet nga Parc des Princes si një transferim i lirë, përcjell […]

Read More

Barcelona finalizon marrëveshjen prej 200 milionë euro e cila i hap rrugën transferimit të bujshëm

May 13, 2022

Arkat e Barcelona-s do të pasurohen me 200 milionë euro. Sipas Diario AS, katalansit kanë lajmëruar se janë afër shitjes së 49% të kompanisë Barca Licensing & Merchandising. Kjo do të thotë se Barcelona do të jetë më pak e varur nga fondi CVC me të cilët po zhvillojnë aktualisht negociata. Lajmi është dhë nga […]

Read More

Finalja e Conference Ligë! Përveç Tottit, zbulohen edhe dy VIP-at e tjerë që do vijnë në Tiranë

May 13, 2022

Më 25 maj ora 21:00 në stadiumin kombëtar “Air Albania” luhet finalja e Conference League mes Romës dhe Feynordit. Një event i madh futbollistik që ka marrë vëmendje maksimale. Përveç Francesko Totit që e konfirmoi edhe përballë gazetarëve prezencën në finalen e Tiranës, shumë personalitete të botës së futbollit pritet që të jenë të ftuar […]

Read More

Merr fund ëndrra e madhe e Florian Markut për t’u ndeshur në “Air Albania” me Amir Khan

May 13, 2022

Faleminderit prej të gjithë shqiptarëve që më mbështesin. Jam krenar që ju takoj, jam i lumtur shumë për këtë fitore. Tani, dua Amir Khanin në ring ndaj meje”, tha Marku pas fitores se arritur se fundmi… Por, sa keq qe boksieri britanik, Amir Khan, ka njoftuar se do të tërhiqet nga sporti. Në shkurt ai […]

Read More

Jurgen Klopp jep lajmin e madh për tifozët e Liverpoolit

May 13, 2022

Jurgen Klopp zbuloi këtë të premte se Fabinho do të shërohet në kohë për të ndihmuar Liverpool-in kundër Real Madridit në finalen e Ligës së Kampionëve. “Fabinho është padyshim në finalen e Champions League. Roli i tij është shumë i rëndësishëm”, tha ai. Liverpool përballet me Chelsean të shtunën në finalen e FA Cup dhe […]

Read More

E BUJSHME: Raportohet se Perisic ka arritur marrëveshje me klubin nga Premier League

May 13, 2022

Perisic ka kontratë me Interin deri në fund të këtij sezoni dhe rinovimi nuk është arritur. Mesfushori i Inter, Ivan Perisic thuhet se ka arritur marrëveshje me gjigantin anglez, Chelsea. Fillimisht u mendua se drejtuesit e klubit dhe ata të lojtarit do të akordohen për një marrëveshje të re, por nuk duket se do ndodhë […]

Read More

PSG është gati ta bëjë çmendurinë – Synon transferimin e yllit të Liverpool dhe Bayern Munich

May 13, 2022

Mohammed Salah dhe Robert Lewandowski janë në listën e ngushtë të lojtarëve që pritet ta zëvendësojnë Kylian Mbappe në rast se ky i fundit vendos të largohet. Francezi është përfolur shumë për një transferim të mundshëm në Real Madrid gjatë kësaj merkatoje verore. Të dyja këto alternativa, ndonëse vështirë të arritshme, po shihen si zëvendësuesit […]

Read More

Sot 9 vite më parë u shënua goli më “i çmendur” në histori të futbollit anglez (VIDEO)

May 13, 2022

Nëntë vite më parë u prodhua një nga momentet më dramatike në historinë e futbollit anglez në ndeshjen e dytë gjysmëfinale të play-off-it të Championship mes Watfordit dhe Leicester Cityt. Asokohe rezultati ishte i barabartë 2:2, ku ishin duke u zhvilluar minutat e fundit të ndeshjes, dhe gjyqtari akordoi penallti në favor të Leicester, pasi […]

Read More