Shendet

Merreni këtë pije në mëngjes dhe ditën tjetër do të ndiheni 20 vite më të rinj!

May 5, 2020

Qumështi “i artë” është një pije e bërë nga përbërës natyralë dhe është një nga më të dobishmet për shëndetin e përgjithshëm. Shafrani i Indisë është përbërësi kyç i kësaj recete, transmeton lajmi ditor. Disa nga përfitimet e shafranit: Ka veti antiinflamatore Forcon imunitetin Pastron mëlçinë Rregullon presionin e gjakut Përmirëson kujtesën dhe funksionimin e […]

Read More

Maska e famshme me UJE ORIZI qe fshin rrudhat e reja dhe te vjetra, ruajeni qe ta keni

May 5, 2020

Pershendetje Mikesha! Për shekuj me radhë femrat japoneze kanë përfituar nga vetitë mrekullibërëse të orizit. Duke qenë se është i pasur me antioksidantë, orizi është një ndër përbërësit kryesor të maskave të fytyrës në lindjen e largët. Orizi është i pasur me antioksidantë të cilët parandalojnë shfaqjen e rrudhave dhe ngadalsojnë preocesin e plakjes. Orizi është […]

Read More

Lani fytyren me uje te gazuar/ Kjo eshte metoda me e re per lekure si bebe

May 5, 2020

A e keni menduar se ujin e gazuar mund ta përdorni edhe për fytyrën? Përdorimi i tij i jep lëkurës elasticitet. Këto këshilla i japin femrat koreane, të cilat gjithmonë kanë diçka të re për të na mësuar. Sekreti është fuqia e ujit të gazuar, ku flluskat e dioksidit të karbonit lejojnë oksigjenimin e epidermës, […]

Read More

Terheq lekuren me mire se BOTOXI/ Ky eshte SERUMI BIO qe mund ta pergatisni ne shtepi

May 5, 2020

Ju nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj! Ne definitivisht nuk rekomandojmë kirurgji plastike, por përzierja e mëposhtme e përbërësve natyral do t’ju ndihmojë qëllimin tuaj, transmeton lajmi ditor. Ju do të dukeni shumë më të rinj se sa keni imagjinuar ndonjëherë! Kjo maskë natyrale e fytyrës përmban vetëm […]

Read More

Bima që lufton diabetin dhe disa sëmundje të tjera, e gjeni fare lehtë

May 4, 2020

Të gjithë keni dëgjuar për hithrën, madje shumë të tjerë edhe e kanë provuar në gatime të ndryshme. Mjekët sugjerojnë se kjo bimë është kurative dhe lufton diabetin, aneminë, apo artritin, transmeton lajmi ditor. Si ta përgatisni ekstraktin e hithrës: Ju duhen 3 lugë gjethe të thara hithre dhe 500 mililitra ujë. Përgatitja dhe përdorimi: […]

Read More

Qe kur jemi martuar kemi qene me diabet: U ben plot 50 vite qe ne e kemi mbajtur ate nen kontroll vetem me kete perberje

May 3, 2020

E vetmja zgjidhje që mund të rregullojë nivelet sheqerit në gj. ak tek diabetikët. Diabeti është një sëmundje kronike që vjen ngaqë pankreasi nuk sintetizon sasinë e insulinës që ka nevojë trupi i njeriut, e prodhon atë me cilësi të ulët ose nuk është në gjendje ta përdorë atë në mënyrë efektive, transmeton lajmi ditor. […]

Read More