Lajme

Broja është i veçantë, zërat e fundit të merkatos vijnë nga Italia dhe Anglia

May 20, 2022

Armando Broja bashkë me Kristjan Asllanin janë shqiptarët më të përfolur në merkaton e futbollit. Për të rinjtë e talentuar ka interesim nga skuadra me shumë emër në skenën europiane. Broja aktualisht luan për Southampton në Angli dhe ka bërë sezon në nivelin e duhur, duke e vendosur veten në qendër të vëmendjes. Huazimi përfundon […]

Read More

Mbappe kryeson, ja 10 lojtarët më të shtrenjtë që janë pa kontratë

May 20, 2022

Merkato e verës parashikohet e nxehtë! Ekipet kanë filluar që tani të përforcojnë skuadrat e tyre dhe ende pa u hapur merkato, kemi pasur një transferim të bujshëm: Erling Haaland te Manchester City! Përveç ekipeve që do të bëjnë negociatat e tyre për të transferuar futbollistë, ka dhe lojtarë që janë pa kontrata këtë verë […]

Read More

‘Dush i ftohtë’ për Juventusin: Morata tek rivalët e Biankonerëve për 30 milionë euro!

May 20, 2022

Massimiliano Allegri pritet që të mbesë pa njërin prej ‘nxënësve’ të vet gjatë kësaj merkatoje verore. Biankonerët priten të jenë shumë aktivë në merkato mirëpo mund të ndodhin edhe disa largime të dhimbshme që drejtuesit e skuadrës nuk i prisnin. Njëri ndër ta pritet të jetë Alvaro Morata, për të cilin Juventus duhet të paguajë […]

Read More

Te ROMA “harrojnë” të preferuarin e Jose Mourinhos, INTER vihet në lëvizje

May 20, 2022

Henrikh Mkhitaryan është në radarin e Interit për merkaton e verës. 33-vjeçarit i përfundon kontrata me Romën në përfundim të sezonit dhe ende nuk ka asnjë zhvillim për të rinovuar. Siç bën me dije “Calciomercato” ekziston mundësia që ai të largohet në periudhën e hyrje-daljeve duke mos pritur ofertën e drejtuesve. Edhe pse lojtari ka […]

Read More

Juventus vendos përfundimisht për De Ligt, ulet ndjeshëm klauzola në kontratë

May 20, 2022

Klubi i Juventusit është në mes të një revolucioni total. Pas dy sezonesh jo shumë të mira, drejtuesit e bardhezinjve kanë vendosur të ndryshojnë shumë gjëra në ekip. Chiellini, Dybala dhe Bernadeschi janë larguar, pasi drejtuesit nuk u kanë rinovuar kontratën. Gjithashtu, “Zonja e Vjetër” duket shumë pranë firmave me agjentët e lirë, si Perisic, […]

Read More

E bujshme: Investcorp tërhiqet nga blerja e Milanit, zbulohet motivi…

May 20, 2022

Lajm i bujshëm, Investcorp do ta blejë Milanin. Blerja e Milanit nga fondi i Bahreinit, Investcorp është tema kryesore në mediat sportive javët e fundit. Kur dukej se gjithçka është e kryer dhe se marrëveshja do të zyrtarizohej pas përfundimit të sezonit, drejtuesi i Investcorp ka Rishi Kapoor ka thyer heshtjen duke mohuar zërat për […]

Read More

Ndarja është e dhimbshme, trajneri i Southampton dhe Broja ndahen pa “folur” me njëri-tjetrin

May 20, 2022

Fillimi dhe fundi i një dashurie të dhimbshme! Marrëdhënia mes Hasenhutl dhe Armando Brojës ka pasur jo pak luhatje drastike. Trajneri i Southampton aplikoi “shkollën e vjetër” ndaj sulmuesit shqiptar. Nëse trajnerët mbrojnë sulmuesit e tyre edhe në kohën më të vështirë, siç ndodhi edhe me Tuchel në rastin e Lukakut, lojtari i Shqipërisë nuk […]

Read More

Po “çmend” Milanin dhe Interin, Asllani merr vlerësimin e radhës: Nuk e prisja…

May 20, 2022

Mesfushori shqiptar, Kristjan Asllani, është në qendër të vëmendjes së mediave në Itali, pasi performancat e tij me ekipin e Empolit, kanë qenë të shkëlqyera. Vetëm 20 vjeç, Asllani ka treguar pjekuri dhe cilësi shumë të mira në mesfushë, gjë që i kanë dhënë dhe çmimin e lojtarit më të mirë të sezonit tek Empoli. […]

Read More

Pasuesi i Pogba? Manchester United e gjen në Serie A, por duhen 120 milionë euro

May 20, 2022

Manchester United është i interesuar për mesfushorin e Lazios, Sergej Milinkovic-Savic dhe shpreson të sigurojë një marrëveshje këtë verë, sipas raportimeve më të fundit nga Italia. Siç shkruan Calciomercato, trajneri i ardhshëm i Manchester United, Erik ten Hag, kërkon medoemos të shtojë serbin në mesfushën e tij përpara sezonit të tij të parë në krye […]

Read More

Mbappe i kërkon Real Madridit të nënshkruajë me kolegun e tij në Paris

May 20, 2022

Ëndrra e të dy miqve është të takohen sërish në një afat të shkurtër në Bernabéu. Achraf Hakimi do të jetë i pari që do të ‘zijë’ largimin e Kylian Mbappé nëse ai përfundon të nënshkruajë për bardhezinjtë brenda pak ditësh. Marokeni është bërë vëllai i 23-vjeçarit për Parisin dhe dëshira më e madhe e […]

Read More