Lajme

Këto janë çiftet e para në 1/8 e finales në Kupën e Botës, ky është orari i ndeshjeve

November 29, 2022

Mësohen çiftet e para në 1/8 e finales në Kupën e Botës, ky është orari i ndeshjeve. Këtë të martë u zhvilluan dy ndeshjet e xhiros së tretë dhe të fundit në Grupet A dhe B në Kupën e Botës “Katar 2022”. Holanda fitoi 2:0 kundër Katarit për të kaluar tutje si lidere e Grupit […]

Read More

VIDEO/ Maguire shkrin së qeshuri edhe komentatorin, goditja amatoreske e bën pjesë të gafave të Botërorit

November 29, 2022

Harry Maguire është rikthyer sërish te gafat e tij. Mbrojtësi anglez ka treguar kundër Uellsit përse kritikohet aq shumë nga tifozët. Futbollisti i Manchester United-it hyn në krahun e djathtë të zonës uellsiane në minutën e 31-të, nga ku provon portën. Një goditje tërësisht amatoreske që e lë të pashqetësuar portierin e Kombëtares së Uellsit. […]

Read More

Ja se çfarë ndodh kur dy Kombëtare kanë pikë të barabarta në Botëror, FIFA ka rregull tjetër nga Champions League

November 29, 2022

Në mbrëmjen e sotme do të fillojnë edhe ndeshjet e fundit për grupet e Botërorit. Deri tani është Portugalia, Brazili dhe Franca që kanë siguruar kalimin më tej. Por asnjëra prej tyre nuk ka siguruar vendin e parë dhe do të kenë motiv për të luajtur në këto përballje. Pyetja që të gjithë shtrojnë është: […]

Read More

Granit Xhaka paralajmëron serbët: Për ne nuk ka rëndësi se me kë luajmë sepse…

November 29, 2022

Pas humbjes së Zvicrës nga Brazili, mesfushori me origjinë shqiptare, Granit Xhaka ka folur për gazetarët në Katar dhe ka theksuar se janë të zhgënjyer nga disfata, por theksoi se ka shpresa të mëdha për ndeshjen me Serbinë. Të premten, më 2 dhjetor, Serbia dhe Zvicra luajnë për të avancuar në fazën e 1/16 dhe […]

Read More

“Jam këtu me disa serb”, gazetari provokon kroatët – ata “çmenden”

November 29, 2022

Një gazetar që po qëndron në Katar për Kupën e Botës ka bërë disa intervista me tifozë nga Kroacia, të cilët i provokoi jo pak. Para se të intervistonte, gazetari i prezantoi ata si tifoz të Serbinë Normalisht kjo nuk u pëlqeu aspak kroatëve, të cilët menjëherë i reaguan… disa më lehtë e disa më […]

Read More

(VIDEO) RASHFORD A JE NORMAL?? Bombardon Walesin me kete super gol nga gjuajtja e lire.

November 29, 2022

Anglia dhe Walesi po zhvilloin ndeshjen e trete ne kuader te fazes se grupeve te Kupes se Botess. Piesa e dyte ka nisur mire pasi menier pas fillimit ishte Marcus Rashford ge shenoj nje super gol.   VIDEO

Read More

(VIDEO) PULISICCCCC bombardon Iranin pas keti super aksioni.

November 29, 2022

SHBA he Irani po zhvilloin ndeshjen e trete ne kuader te fazes se grupeve te Kupes se Botess. Piesa e pare ka mbaruar ne te mire të SHBA’se pas golit te shenuar nga Pulisic.   VIDEO

Read More

“Jam tifoz i Brojës dhe Muriqit”/ Tifozi nga Katari tregon pse e bëri shqiponjën ndaj Serbisë

November 29, 2022

Një tifoz nga Katari ka marrë vëmendje të madhe në Kosovë për shkak të gjesteve që ka bërë ai në Kupën e Botës 2022. Ahmed Al Sheik, një tifoz nga Katari ka bërë dy herë shqiponjën në sytë e serbëve, pasi ka një dashuri të madhe për shqiptarët. Ai thotë se i do shqiptarët dhe […]

Read More

Wales – England | NDIQENI KETU.

November 29, 2022

Futboll – Arena vjen me një super mundësi për të gjithë të apasionuarit e futbollit , duke i transmetuar online të gjitha ndeshjet e Kampionatit Botëror, në Faqen Tone zyrtar të Futboll – Arena-së Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte dhe shiko ndeshjen ↓↓ LINKU KRYESOR – SHIKO KETU NDESHJEN. LINKU KRYESOR – SHIKO KETU NDESHJEN. LINKU […]

Read More

Iran – USA | NDIQENI KETU.

November 29, 2022

Futboll – Arena vjen me një super mundësi për të gjithë të apasionuarit e futbollit , duke i transmetuar online të gjitha ndeshjet e Kampionatit Botëror, në Faqen Tone zyrtar të Futboll – Arena-së Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte dhe shiko ndeshjen ↓↓ LINKU KRYESOR – SHIKO KETU NDESHJEN. LINKU KRYESOR – SHIKO KETU NDESHJEN. LINKU […]

Read More