(VIDEO) Reagimi i Ronaldos kur regia ne stadium thote se goli ishte i Bruno’s he jo i ti.

Portugalia mbreme arriti te mposht Uruguain ne ndeshjen e dyte ne kuader te fazes se grupeve.

Rezultati perfundimtar u mbyll ne te mire te Portugalis pas dy golave te shenuara nga Bruno Fernandes.
Te goli i pare ishte shume pa garte nese Ronaldo kishte prekur topin apo jo dhe me pas FIFA vendosi qe goli të jete zyrtarisht i Brunos dhe jo i Ronaldos.