5 Destinacionet E Mundshme Për Cristiano Ronaldon Në Janar

37-vjeçari nuk është aspak i kënaqur me situatën aktuale në United.Sipas The Telegraph, pesë herë fituesi i Topit të Artë do të lejohet të largohet nga Manchester United në janar. 

Ronaldo u përpoq të largohej nga Old Trafford në verë, por u prit vetëm me refuzim.Si i tillë, do të jetë mjaft interesante të shihet se cilat skuadra do të kthejnë kokën kur të dëgjojnë se sulmuesi i Manchester United është i disponueshëm në afatin kalimtar të dimrit.Pesë destinacioneve të mundshme për Ronaldon në janar: 

#5 Borussia Dortmund

Shefi ekzekutiv i Borussia Dortmundit, Hans Joachim-Watzke, kishte deklaruar se ekziston mundësia që Ronaldo ti bashkohet Dortmundit. Watzke kishte thënë (përmes SI):“E dua atë si lojtar, sigurisht që është një ide simpatike. Për të parë Cristiano Ronaldon duke luajtur në Signal Iduna Park, por nuk ka asnjë kontakt fare mes palëve të përfshira.Dortmundi ka nevojë për një golashënues dhe ikona portugeze mund të jetë një opsion i shkëlqyeshëm për ta.

#4 AS Roma

Roma e Jose Mourinhos ka nisur një fillim të mirë në sezonin 2022-23 të Serie A. Ata janë në vendin e gjashtë në tabelë, por janë vetëm katër pikë prapa liderit të ligës Napoli për momentin.Një nga shqetësimet kryesore të Romës në fazat e para të sezonit të ri ka qenë forma e golave ​​të Tammy Abraham.Ai ka arritur të shënojë vetëm dy gola në nëntë paraqitje deri më tani dhe forma e tij nuk ka qenë shumë frymëzuese kohët e fundit dhe e njëjta gjë mund të thuhet për Andrea Belotti.Roma mund të ketë me një sulmues dhe mund të ketë një ribashkim të veçantë me Jose Mourinhon.

Dyshja portugeze bëri mrekulli së bashku në Real Madrid dhe megjithëse të dy individët nuk janë më në kulmin e fuqive të tyre, megjithatë mund të funksionojë mirë.

#3 CP Sporting

Një rikthim në klubin e tij të fëmijërisë do ta shihte Ronaldon të plotësonte karrierën e tij vendase. Sporting aktualisht është në krye të Grupit D në Champions League.Ronaldo dëshiron të luajë në kompeticion dhe do të ishte një udhëtim mjaft emocional nëse ai del sërish në fushë me bardheblutë në kompeticionin elitar të Evropës.Sipas 90 Min, Sporting ishte i interesuar për nënshkrimin e ish-lojtarit të tyre edhe në fazat e mbylljes së afatit kalimtar të verës.Nëse ata e kanë ruajtur këtë interes, Sporting mund të jetë një nga favoritët për të nënshkruar me të në janar.

#2 Napoli

Napoli është në krye të tabelës së Serie A pas tetë javësh. Ata do të duan të vazhdojnë këtë dhe të bëjnë një shtytje të duhur për Scudetton këtë sezon. Ronaldo ishte i lidhur me Napolin këtë verë.Megjithatë. Drejtori sportiv i Napolit, Cristiano Giuntoli i tha Il Napolista në fillim të shtatorit se ata kurrë nuk kanë negociuar për 37-vjeçarin. Ai tha:“Është keq të shuash ëndrrat e tifozëve, por nuk ka pasur kurrë një negociatë të vërtetë”.

Megjithatë, ka dy gjëra për t’u marrë parasysh. Si fillim, Ronaldo ka dëshmuar aftësinë e tij në Serie A në të kaluarën e afërt, duke shënuar 81 gola në 98 ndeshje për Juventusin.Së dyti, ata mund të kenë në skuader një lojtar me përvojë që di si fitohen titujt.

#1 Chelsea

A do të largohet Ronaldo nga Manchester United dhe do t’i bashkohet një skuadre tjetër në Premier League?Ne nuk do të tronditeshim nëse ai e bën këtë. Pronari i Chelseat, Tedd Boehly, ishte i interesuar ta transferoj atë gjatë afatit kalimtar të verës. Megjithatë, ish-trajneri i Chelseat, Thomas Tuchel thuhet se vuri veton ndaj lëvizjes.Epo, Tuchel nuk është më në krye. Chelsea shiti Timo Werner në verë dhe dërgoi Romelu Lukakun në formë huazimi te Interin.

Ata nënshkruan me Pierre-Emerick Aubameyang në ditën e fundit të transferimit, por ata mund të përdorin patjetër një sulmues më shumë.Ronaldo mund të jetë i emocionuar nga perspektiva për të luajtur sërish në Ligën e Kampionëve dhe Chelsea definitivisht mund të përmbushë kërkesat e tij për pagë.