Chelsea – Milan, këto janë disa nga statistikat kryesore para ndeshjes

Emocionet e Ligës së Kampionëve vazhdojnë edhe sot.

Ndeshje shumë interesante janë në program për ditën e sotme, atje ku mund të detajohen deri diku edhe gjërat në grupe, shkruan GazetaBlic Sport.
Ekipe si PSG, Real Madrid, Manchester City, Milan, Chelsea apo Juventus do të zbresin në fushën e lojës për të bërë të kërkuar fitoren.Një nga ndeshjet më interesante pritet të jetë ajo mes Chelsea dhe Milan, takim ky që zhvillohet në “Stamford Bridge” në ora 21:00.
Chelsea do të përballet me AC Milan për herë të parë që nga sezoni 1999/00 në Champions League.
Chelsea nuk ka humbur me kundërshtarët italianë që nga humbja ndaj Interit në mars 2010.
AC Milan nuk ka fituar në terrenin anglez që nga shkurti i vitit 2005.
AC Milan ka pësuar shtatë barazime dhe dymbëdhjetë humbje në 19 udhëtimet e tyre për t’u përballur me kundërshtarët anglezë.