U kry, këtë fanellë do ta vesh Zaniolo këtë sezon

Sipas La Gazzetta dello Sport, Roma dhe Nicolò Zaniolo kanë marrë vendimin të refuzojnë të gjitha ofertat këtë verë, përfshirë Tottenhamin dhe të diskutojnë një kontratë të re nga shtatori.
23-vjeçari italian është nën kontratë deri në qershor 2024 dhe kishte pasur disa tensione brenda klubit për zgjatjen e mundshme.

Është raportuar nga burime të shumta se agjenti i Giallorossi dhe Zaniolo ishin të hapur për oferta këtë verë, veçanërisht nga Juventus.
Megjithatë, pasi Tottenham Hotspur i Antonio Contes bëri një qasje të fortë, Roma duket se ka ndryshuar mendje.

Agjenti i tij Claudio Vigorelli u takua me drejtorin sportiv të Romës, Tiago Pinto sot në Milano dhe ata vendosën të qëndrojnë së bashku të paktën për këtë sezon.

Ata mund të fillojnë negociatat për një kontratë të re në shtator, pasi të mbyllet afati kalimtar, me shpresën për një marrëveshje deri në qershor 2027.

Ishte e qartë se palët do të konsideronin vetëm një dalje për çmimin dhe destinacionin e duhur, por askush nuk ishte në gjendje të përmbushte vlerën prej 60 milionë euro.