Casemiro – Manchester United, lajm i fundit nga Anglia

Casemiro po e shqyrton ofertën e Manchester Unitedit
Pasi interesimi i Manchester United për Casemiro u raportua të martën, është e qartë se ai do të largohet nga Real Madrid vetëm nëse klubi dhe lojtari janë të bindur se është vendimi më i mirë për të dyja palët.

Ka shumë para të përfshira dhe tani është koha për të menduar mirë përpara se të merret një vendim, diçka që Casemiro po bën ndërsa po shqyrton idenë.
Për sa i përket cilësisë së tij, pak mund të thuhet kundër mesfushorit brazilian. Ai është një lojtar besnik dhe i talentuar për sa i përket performancës.

Askush nuk e vë në dyshim atë që ka arritur Casemiro. Carlo Ancelotti e do atë, klubi e do atë, dhoma e zhveshjes e vlerëson atë.

Ka disa dyshime nëse ai ende mund të performojë në nivelin më të lartë dhe nëse oferta është e duhura për Casemiro dhe Real Madrid.

Los Blancos kanë nënshkruar me Aurelien Tchouamenin, megjithëse nuk është e qartë nëse ai tashmë është gati të zëvendësojë brazilianin.

Casemiro nuk e ka përjashtuar një largim të mundshëm. Ai po studion gjithçka që po ndodh në Manchester United dhe po analizon në detaje nëse klubi anglez do të mund të rikuperojë së shpejti shkëlqimin e tij.

Ai do të duhet të marrë parasysh mungesën e futbollit të Ligës së Kampionëve këtë sezon çka është pjesë e jetës së tij të përditshme.

Megjithatë, ai e di se ka mbështetjen e tifozëve të Real Madridit, trajnerit, klubit dhe shokëve të tij gjatë këtij procesi.