Lewandowski zgjodhi katër lojtarët e tij të preferuar – ai befasoi të gjithë me zgjedhjen e portierit

Robert Lewandowski u largua nga Bayern Munich pas tetë vitesh dhe u transferua te Barcelona.
Ai bëri debutimin e tij për klubin e ri fundjavën e kaluar në një barazim 0-0 kundër Rayo Vallecano në “Spotify Camp Nou”.

Këto ditë, Barcelona publikoi një video në të cilën qendërsulmuesi polak zgjedh katër lojtarët e tij të preferuar sipas pozicioneve, duke zgjedhur lojtarë të pensionuar.
Portieri: Fabien Barthez

Mbrojtësi: Carles Puyol

Mesfushori: Bastian Schweinsteiger

Sulmuesi: Thierry Henry