Ja kur Di Maria dhe Pogba nënshkruajnë për Juventusin

Juventusi, do të kompletojë dyshen, Angel Di Maria dhe Paul Pogba këtë javë, me dyshen e yjeve të gatshëm të shkojnë në Torino në ditët në vijim për të mbyllur transferimet e tyre në Allianz Stadium, kupton GOAL.
Bardhezinjtë do të mirëpresin me padurim sulmuesin argjentinas dhe mesfushorin e Francës në një palë lëvizje të agjentëve të lirë, ku i pari është larguar nga Paris Saint-Germain dhe i dyti është larguar nga Manchester United, përcjell ORAinfo.
Për Pogba, kjo do të përfaqësojë një rikthim emocional në klubin që ai u largua në 2016, pasi erdhi në Juve nga United në fazat e hershme të karrierës së tij të lartë. Ndërkohë, Di Maria do të shpresojë të shijojë më shumë minuta pasi të tjerët e tejkaluan atë në rendin e goditjes në Paris.