Punë e kryer! Këtë fanellë do ta vesh Dembele

Dembele, duket se do të largohet nga Barcelona e do t”i bashkohet Chelseas.
Chelsea, sipas 90min, do të kërkojë të rihapë bisedimet me anësorin e Barcelonës, Ousmane Dembele, sapo të nënshkruhet zyrtarisht një marrje në Stamford Bridge, përcjell ORAinfo.

Blutë kanë qenë të lidhur me francezin për disa kohë dhe, pasi të jenë të liruar për të diskutuar sërish për nënshkrimet, do të kërkojnë ta transferojnë atë si lojtar të lirë përpara sezonit 2022-2023.