‘Çmendet’ Milan, gati 5 transferime nga Holanda

Milan po bën lëvizje brenda dhe jashtë fushës, me vetëm dy ndeshje të mbetura nga sezoni.
Pavarësisht rezultatit të garës së Scudettos, kuqezinjtë duan të kenë një skuadër të fortë për sezonin e ardhshëm.

Paolo Maldini dhe Ricky Massara, së bashku me departamentin e skautizmit, janë tashmë në punë për të identifikuar nënshkrimet e mundshme për verën. Ka gjithashtu shumë fokus te e ardhmja dhe lojtarët që mund të mbërrijnë pak më vonë se kaq.
Sipas Daniele Longo, Milani kishte një dhuratë skaut për të parë dy ndeshjet e fundit të Ajax dhe Anderlecht, përcjell ORAinfo.

Skauti ishte aty për të vëzhguar Haller (sulmues), Alvarez (mesfushor), Gomez (mbrojtës i majtë), Verschaeren (mesfushor sulmues) dhe Zirkzee (sulmues).

Gazetari shtoi se këta lojtarë nuk janë ende objektiva, por më tepër ide për kuqezinjtë.

Ndërkohë, Stefano Pioli dhe njerëzit e tij po përgatiten për dy ndeshjet e fundit të sezonit, me Scudetton në sy.